Wycieraczki obiektowe

Nowoczesne i efektywne systemy wycieraczek wejściowych pozwalają zachować czystość w  obiekcie, a co za tym idzie zwiększają trwałość i żywotność wykładzin podłogowych.

Prawidłowo zaprojektowany system czyszczący powinien składać się z 3 stref.

 

1 strefa czyszcząca – zgrubna składa się najczęściej z różnego kształtu gumowych elementów osadzonych w aluminiowych profilach nośnych i charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Przeznaczona jest głównie do ciągów komunikacyjnych komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu i ma na celu wstępne oczyszczenie obuwia z błota, piachu czy śniegu.

 

2 strefa czyszcząca – pośrednia to najczęściej tekstylne wkładki czyszczące osadzone w aluminiowych profilach nośnych. Dzięki zastosowaniu wysokowytrzymałych włókien osiąga się dużą odporność na ścieranie, wgniatanie i znaczną absorpcję wody.

3 strefa czyszcząca – osuszająca to różnego rodzaju wycieraczki o odpowiedniej fakturze pozwalające zwiększyć efekt czyszczenia

Systemy powinny być tak dobrane, by uwzględniały rodzaj wnoszonych zanieczyszczeń oraz natężenie ruchu pieszych. Przyjmuje się zwyczajowo, że długość systemu powinna wynosić min. 2,5 m ( 3 kroki ).

 

Istnieje oczywiście możliwość wykonania dowolnych kształtów systemów jak również wykonania różnych elementów graficznych jak np. hasła promocyjne, logo firmy itp.

Systemy czyszczące, jak również różnego rodzaju tradycyjne wycieraczki domowe i maty czyszczące znajdziecie Państwo w ofercie naszej firmy.

 

www.podlogiposadzki.com.pl