Parkiet europejski

Drewno jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej stosowanych materiałów podłogowych. Niewiele jest innych materiałów, które mają tak wszechstronne zastosowanie. Swój ponadczasowy urok drewno zawdzięcza w dużym stopniu pochodzeniu z naturalnych, odnawialnych źródeł. Ślady wzrostu drzewa uwidocznione w rysunku słojów i sękach, nadają drewnu niepowtarzalność i charakter, dzięki czemu zawsze czujemy się dobrze w ich obecności.

Podłogi drewniane wytwarzane są już od wielu lat z różnych gatunków drewna. Z drzew europejskich najczęściej produkuje się takie parkiety jak: dąb, dąb czerwony, buk, jesion, jawor, klon, czereśnia, orzech, grab, brzoza. O wyborze rodzaju drewna na parkiet decydują głównie : kolor drewna oraz jego twardość i odporność na zmiany wilgotności i temperatury. Parkiety na etapie produkcji czasami poddaje się różnym procesom fizyko – chemicznym w wyniku  czego zmienia się ich barwę.

      

W ten sposób możemy uzyskać takie parkiety jak: dąb czarny wędzony, jesion bursztynowy, akacja parzona, buk parzony, czereśnia parzona. Parkiety z opisanych wyżej gatunków drzew znajdziecie Państwo w ofercie naszej firmy.
 

www.podlogiposadzki.com.pl