Parkiet egzotyczny

Parkiety egzotyczne, to podłogi wykonane z importowanych gatunków drzew, gdzie krajami pochodzenia najczęściej są: Azja południowo-wschodnia, Afryka środkowa, Ameryka Południowa. Ze względu na bardzo ciekawą kolorystykę i niespotykane usłojenie parkiety z drzew egzotycznych bardzo dobrze przyjęły się w Polsce i są bardzo wysoko cenione szczególnie przez architektów.

 

Wspomnieć należy również, że większość tych drzew posiada bardzo dobre właściwości fizyko-mechaniczne (duża twardość, stabilność wymiarów przy zmianach wilgotności powietrza ). Są wśród nich drzewa ( iroko, teak, lapacho ), które ze względu na dużą  zawartość naturalnych olejków trudno przyjmują wodę i w związku z powyższym mogą być stosowane w mokrych pomieszczeniach takich jak np. łazienki.

 

Dużą popularnością cieszą się parkiety z takich drzew jak: merbau, doussie, jatoba, teak, lapacho, iroko. W ofercie naszej firmy znaleźć można również podłogi drewniane z innych gatunków drzew jak np.: bambus, guatambu, kapur, yellow balau, red balau, wenge, padouk, oliwka, kempas, sucupira, cabreuva, sapelli, palisander, acajau. Podłogi z egzotyków najczęściej występują w postaci desek o szerokości 9, 12, 14 cm i długościach od 60 do czasami pond 200 cm.

 

 

www.podlogiposadzki.com.pl