Panele laminowane

 

Podłogowe panele laminowane, to grupa materiałów wykończeniowych, które w ostatnim czasie rozwijają się bardzo dynamicznie. Jest to nowoczesny, zdrowy i ekologiczny materiał drewnopochodny, zastępujący tradycyjne pokrycie jak podłogi drewniane czy parkiety. Wykonywane są najczęściej z tzw. płyty HDF o dużej gęstości. Płyta pokryta jest warstwą dekoracyjną, która nadaje panelom wygląd naturalnego drewna,  warstwa ta jest pokryta specjalnym materiałem chroniącym panele przed ścieraniem. Spód zabezpieczany jest specjalnym filmem  przeciwprężnym, który niweluje naprężenia oraz zabezpiecza panele przed wilgocią.

Ogromna różnorodność dokerów stosowanych do produkcji paneli pozwala wybrać dowolny wzór i kolor podłogi imitującej drewno lub kamień, który często nie występuje naturalnie w przyrodzie, bądź występuje bardzo rzadko. W przeciwieństwie do podłóg z naturalnego drewna cena panela nie jest uzależniona od rodzaju dekoru, a jedynie od jakości panela i klasy ścieralności.

www.podlogiposadzki.com.pl

Jedną z najważniejszych innowacji wprowadzonych w kilkunastoletniej historii podłóg laminowanych są systemy bezklejowego montażu, które wypierają całkowicie systemy klejowe. W panelach laminowanych określa się klasę użytkową ( popularnie zwaną ścieralnością ) wg normy europejskiej EN 13329. Obecnie obowiązują klasy ścieralności AC2, AC3, AC4, AC5. Do mieszkań, domów jednorodzinnych wystarczająca jest klasa AC3. Do pomieszczeń takich jak: sklepy, restauracje, polecamy klasę AC4. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo bardzo bogatą kolekcję paneli wielu czołowych producentów takich jak: Kronopol, Quick Step, Classen.